Vairo traukės ir atgaliai | partecha.lt

Vairo traukės ir atgaliai

Kad kelionės būtų kuo komfortiškesnės ir saugesnės – būtina rūpintis, reguliariai tikrinti ir keisti tam tikras automobilio detales. Viena iš jų – vairo traukės ir antgaliai, kurie ne tik užtikrina sklandų vairavimą, bet ir prisideda prie saugių kelionių. Visą vairo mechanizmą sudaro detalės, jungiančios vairo kolonėlę su vairuojamaisiais ratais-vairo traukės ir antgaliai. Visos šios dalys kontroliuoja bei sinchronizuoja tinkamą ratų darbą, todėl yra svarbios vairo mechanizmo dalys. 



Kokia yra vairo traukės funkcija?


Vairo traukė yra būtina detalė kiekviename automobilyje, be jos automobilio valdymas ne tik būtų sudėtingas, tačiau dažnu atveju ir neįmanomas. Pagrindinė šios dalies funkcija užtikrinti sklandų vairavimą įvairias keliais, sinchronizuoti ratų darbą bei paprastesnį automobilio valdymą. Traukės jungia vairo pavarą ir stebulę bei perduoda sugeneruotą judesį sukant vairą į ratus.  Jos yra atsakingos perduoti judesį ratams, kad sukantis vairui, tvarkingai ir tinkamai suktųsi ratai. Visa vairavimo sistema yra tiesiogiai susijusi ne tik su paprastesniu, sklandesniu automobilio valdymu, tačiau ir su saugumu kelionės metu, todėl šios detalės turi būti reguliariai tikrinamos, bei keičiamos. 



Kaip atpažinti vairo traukės gedimą?


Šios dalys automobilyje turi būti reguliariai tikrinamos, o pajutus galimus gedimo požymius – keičiamos. Pagrindiniai vairo traukių gedimai gali būti nusidėvėjimas, antgalių sudylimas, smūgio metu atsiradę pažeidimai, taip pat pro plyšusias apsaugines gumas patekęs purvas, kuris sugadina traukes ir antgalius. Traukių efektyvumą galima patikrinti atliekant vairo ratų laisvumo patikrinimą, traukių lankstų laisvumą, vairo pavaros apsauginių gaubtų būklę ir patikimumą. Pastebėjus traukių ir antgalių laisvumą, apsauginės gumos plyšimą ar kitus gedimus būtina pakeisti pažeistas detales naujomis. Kad detalė yra pasižeidusi, dažniausiai išduoda šie gedimo požymiai: 


atsiradęs vairo laisvumas;

bildėjimo garsas sukant vairą;

bildėjimo ir girgždėjimo garsas staigiai stabdant ar greitėjant, taip pat važiuojant nelygiais keliais;

kuomet neįmanoma sureguliuoti ratų sumontavimo kampo;

jaučiamas sunkesnis vairavimas;

vairo pasukimas reikalauja daugiau jėgų.


Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

Kada reikia keisti vairo traukės antgalį?

Vairo traukės antgalis, kaip ir daugelis kitų automobilio detalių linkęs susidėvėti bei sugesti. Nustačius antgalio gedimą jį būtina keisti nauju. Sugedus vienam antgaliui, rekomenduojama keisti ir kitą, nes jų abiejų eksplotavimo laikas itin panašus. Svarbu, jeigu yra sugedęs antgalis, būtina patikrinti ir traukę, nes laiku nekeičiami antgaliai sukelia ir gedimus. Vairo traukės antgalis dažniausiai turi būti keičiamas reguliariai, kartu su visa sistema. Pakeitus tiek antgalius, tiek traukes būtina atlikti ir ratų suvedimą, kuris užtikrins saugų ir stabilų automobilio valdymą.

Vairo antgalių keitimas reikalauja specialių jų nuėmimo įrankių bei įgūdžių. Netinkamai keičiant antgalį galima pažeisti apsauginę gumą ar net jį patį. Tad neturint įgūdžių, rekomenduojama keitimą patikėti specialistams. Platų antgalių pasirinkimą galite rasti internetinėje parduotuvėje partecha.com, kur patogiai ir greitai, pagal gamintoją, automobilio modelį bei modifikaciją galėsite išsirinkti Jūsų automobilio modeliui tinkamas detales. 


Ar sudėtinga pakeisti vairo traukę?


Turint įgūdžių bei specialių įrankių keitimas nebus sudėtingas. Visgi, niekad to nedarius ir neturint įrankių remonto darbus reiktų patikėti profesionalams. Norint pasikeisti vairo traukę, pirmas žingsnis yra pasirūpinti kokybiškomis ir automobilio modeliui tinkamomis detalėmis. Platų detalių pasirinkimą savo automobiliui galite rasti partecha.com internetinėje parduotuvėje. Turint visas reikiamas detales ir įrankius, pirmas žingsnis remonto darbuose yra automobilio pakėlimas. Automobilį pakėlus reikia atsukti traukę nuo stebulės, atjungti sistemą nuo viso vairo mechanizmo ir antgalio. Vairo traukė yra sujungta specialiu lankstu, leidžiančiu pakabai judėti aukštyn ir žemyn, nenutraukiant darbo su vairo kolonėle.

Keičiant vairo traukę yra rekomenduojama kartu pasikeisti ir antgalius. Nors nuomonių yra įvairių, kad antgalių keitimas ir nėra būtinas, visgi patartina tai padaryti, nes abiejų detalių eksplotavimo laikas yra panašus, tad taupant laiką rekomenduotina pakeisti abi šias dalis, nes tiek viena, tiek kita yra atsakinga už sklandžias ir saugias keliones. Lygiai taip pat rekomenduojama pakeisti ir guminius korpusus naujais, dažnai po antgalio keitimo yra rekomenduojamas ir ratų suvedimas.

Taip pat svarbu, kad keičiant vairo traukes būtų patikrinami ir guminiai gofruoti korpusai, kurie yra traukių sujungimų sudedamoji dalis. Keičiant traukę neapsiribokite tik jos keitimu, patikrinkite ir kitas šalia esančias mechanizmo dalis. Tiek vienos, tiek kitos pusės traukių eksplotavimo laikas yra toks pats, keičiant vieną traukę būtina patikrinti ir kitą, įsitikinti jos efektyvumu. Po pakeitimo būtina atlikti ir ratų suvedimą.